Ingersoll Ранд Клима сепаратори за масло

Краток опис:

Airpull направи сигурен воздушен филтер, филтер за масло и воздух масло сепаратор за компресори за воздух, како што Almig, Alup, Атлас Copco, CompAir, Fusheng, Гарднер Денвер, Hitachi, Ingesoll Ранд, Kaeser, Kobelco, LiuTech, Ман, Квинси, Sullair, Вортингтон и другите големи брендови.


детали за производот

Тагови производ

Ова Ingersoll Ранд завртка воздух компресор посветен воздух масло сепаратор однесува на ултра-фини стаклени влакна произведени од страна на американски HV или Lydall компанијата. Тој е дизајниран да се отстрани најмалку 99,9% од мешавина на нереален нафта од компримиран воздух. Покрај тоа, на ново развиен две-компонента лепак кој доаѓа со високо сврзување сила, се користи за да им овозможи на сепаратор за да работи нормално, дури и под температура од над 120 ℃.

Исто така, овој вид на сепаратор воздух масло може да биде надворешно или вградениот тип. Со речиси 20 години на производство искуство, нашата компанија е запознаен со илјадници технологии на производство. Тоа е да се каже, можеме да ви понудиме високо квалитетен OEM услуга. Ние, исто така може да дизајн одвојувач кој се користи за воздух компресорт на било која марка, на пример, Атлас Copco, Sullair, Fusheng, Споредете, итн

Принцип на работа

Овој производ го користи микрон стаклени влакна за поделба на нереален нафта од компримиран воздух. Потоа големи капки масло соединување на нереален нафта ќе се акумулираат под влијаат на гравитацијата. Конечно, акумулираните нафтата ќе се врати назад на нафта линија на компресорот. Во овој поглед, оваа поделба микрон минимизира потрошувачката на масло од компресорот за воздух.

параметри

1. Почетна зависници Сатурација притисок: ≤0.02 MPa

2. Содржина на нафта по Разделени: ≤5 ppm

3. Во случај дека падот на притисокот не е повеќе од 0.1MPa, сепаратор на маслото може да се користи најмалку 4.000 часа.

Забелешка: горенаведените параметри се добиени под услови на номинален работен притисок и номинална проток. Покрај тоа, максималната температура не е повеќе од 120 ℃. И масло за подмачкување DAH владееле GB / T7631.9-1997 се користи. Пред да се одделуваа, содржината на масло не е повеќе од 3000ppm.

Авторски Дел број AIRPULL Дел број
22388045 АА 096 212
54720735 АА 135 177
54749247 АА 135 302/1
54595442 96 600 17 160
39831885 96 600 17 160
39831888 96 610 17 226
42545368 96 610 17 226
39751391 96 600 17 216
92890334  
54749247 АА 135 302/1
22242606 АА 135 302/1
92754688 96 600 17 230
39895610 96 600 20 150
22089551 96 600 20 150
92754696 96 600 17 267
39737473 96 600 22 253
92871326 96 600 22 253
46501073 96 600 22 253
42841239 96 613 22 355
39831904 96 613 22 355
36876472 96 613 22 355
42542928 96 613 22 355
39894598 96 613 22 355
39863857 96 600 22 355
39894597 96 610 27 190
92722750 96 600 22 306
54601513 96 600 27 190
54601513 96 600 27 190
42862077 96 600 27 190
42841247 96 613 30 455
39739578 96 613 30 455
39831912 96 613 30 455
39863865 96 613 30 455
54509427 96 600 27 428
15488596 96 600 27 428
99277998 96 600 27 428
22086789 96 600 27 429
23566938 96 600 27 465
23545841 96 600 30 451
22219174 96 600 35 470
15487200 96 600 35 470
39831920 96 610 37 412
39760590 96 610 37 412
39863899 96 610 37 412
54509500 96 600 35 414
39890660 96 610 37 445
99245938  
89285779 96 600 27 308
54509435 96 600 47 465
39863881 96 600 47 465
15488604 96 600 47 465
38008579/54639794 96 600 17 280
38008587 96 600 24 210
54639802 96 600 24 210
42542787  
39863840 96 600 17 275
89202022 96 600 27 305
22402242 96 910 22 330
54721345 96 600 27 250
22111975 96 600 27 250
89285761 96 600 27 501
92765783 96 600 30 501
88181755 96 600 30 501
92699198 96 610 27 250
92062132 96 610 40 620
46853107 AA 135 302 / 1H
23716475 96 600 27 188
  96 600 27 435
23782386 96 600 29 430

АФА

поврзани имиња

Центрифугални Сепаратор за масло | Ротари завртки компресори Алатки | Воздушен компресор дистрибутер


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !