Ingersoll Ранд филтри за масло

Краток опис:

Airpull направи сигурен воздушен филтер, филтер за масло и воздух масло сепаратор за компресори за воздух, како што Almig, Alup, Атлас Copco, CompAir, Fusheng, Гарднер Денвер, Hitachi, Ingesoll Ранд, Kaeser, Kobelco, LiuTech, Ман, Квинси, Sullair, Вортингтон и другите големи брендови.


детали за производот

Тагови производ

филтер за масло се користи за Ingersoll Ранд завртка воздух компресор е направен од американски HV ултра-фини стаклени влакна или Корејски Ahlstrom чисто дрво каша филтер-хартија. А главен употреба на филтер е да се отстранат метални честички или нечистотии од масло од компресорот за воздух, со што одржувањето на нафта чистота и продолжување на животот на моторот.

Авторски Дел број AIRPULL Дел број
39329602 АО 096 140
54672654 АО 096 212
54672654 АО 096 212
54672654 / B АО 096 212
54672654 / B АО 096 212
39907175 АО 096 212
92740950 АО 096 212
42888198 АО 096 212
39911615 АО 096 250
39911615 АО 096 250
39911615 АО 096 250
39911631 АО 118 283
39856836 АО 118 283
23424922 96 300 09 235
99246092 АО 108 260
92740943 / B АО 108 260
42843797 АО 135 200
42841361 АО 135 200
42843805 АО 135 302/2
92888262 АО 135 302
92710706 АО 135 302
36860336 АО 120 285
36897346 АО 118 283
99270134 96 300 10 202
99274060 96 300 10 405
46853099 АО 096 212 H
23711428 АО 135 200 / 1H
23782394 АО 135 302 H

dfaf

поврзани имиња

Гориво Филтри Производител | Масло за трансмисија Отстранување | Дизел моторот Филтер за масло


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !