Sullair филтри за масло

Краток опис:

Airpull направи сигурен воздушен филтер, филтер за масло и воздух масло сепаратор за компресори за воздух, како што Almig, Alup, Атлас Copco, CompAir, Fusheng, Гарднер Денвер, Hitachi, Ingesoll Ранд, Kaeser, Kobelco, LiuTech, Ман, Квинси, Sullair, Вортингтон и другите големи брендови.


детали за производот

Тагови производ

Филтер за масло Замена критериуми

1. Тоа треба да биде заменет, откако таа се користи се додека дизајниран живот. Општо земено, на услугата живот е од 2.000 часа. Но, тоа треба да се намали кога компресорот за воздух се користи во лоша примена на животната средина.

2. Вие треба да го замени веднаш откако ќе го слушнете предупредувачки блок сигнали. алармот за филтер за блокирање треба да се постави со вредност од 1.0 до 1.4bar.

Авторски Дел број AIRPULL Дел број
250025-524 АО 094 142/2
250026-982 АО 094 140/1
JCQ81LUB092 АО 125 270W
CJV 410233 АО 135 302G
88290014-484 АО 076 082
250028-032 АО 094 140/2
250025 - 525 АО 118 155
250025 - 525 АО 118 155
250025-526 АО 118 283/1
250025-526 АО 118 283/1
250025-526 АО 118 283/1
250025-526 АО 118 283/1
250025-526 АО 118 283/1
250025-526 АО 118 283/1
02250139 - 996 96 300 09 498
250031-850 96 300 09 325
250008-956 96 300 11 375
02250139 - 996 96 300 09 498
250025-525 АО 118 155
02250155-709 96 300 07 217
02250139 - 996 96 300 09 498
250025-526 АО 118 283/1

dfaf

поврзани имиња

Нафта филтрација уред | Хидраулично масло Отстранување | филтер кертриџ


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !