Ман филтри за масло

Краток опис:

Airpull направи сигурен воздушен филтер, филтер за масло и воздух масло сепаратор за компресори за воздух, како што Almig, Alup, Атлас Copco, CompAir, Fusheng, Гарднер Денвер, Hitachi, Ingesoll Ранд, Kaeser, Kobelco, LiuTech, Ман, Квинси, Sullair, Вортингтон и другите големи брендови.


детали за производот

Тагови производ

Белешки

1. При инсталирање на филтерот за масло, подмачкува на запечатување заптивка со масло.

2. подобар квалитет на моторното масло е, може да се користи на подолг филтер. Употребата на инфериорни или неспоредлив масла за подмачкување ќе се забрза генерација на јаглерод навредување, а со тоа намалување на работниот век на филтерот.

Авторски Дел број AIRPULL Дел број
W719 / 5 АО 076 126
W724 АО 076 142
W920 АО 096 097
W940 АО 096 140
W950 АО 096 177
W962 АО 096 212
WD962 АО 096 212
W11102 АО 108 260
W1374 / 2 АО 135 177/2
W1374 / 4 АО 135 177
W1374 / 6 АО 135 177
W13145 / 3 АО 135 302
WD13145 АО 135 302

dfaf

 

поврзани имиња

Центрифугални филтер Добавувачот | Нечистотии Отстранување | Индустриска Филтрирање Уред


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !