Compair филтри за масло

Краток опис:

Airpull направи сигурен воздушен филтер, филтер за масло и воздух масло сепаратор за компресори за воздух, како што Almig, Alup, Атлас Copco, CompAir, Fusheng, Гарднер Денвер, Hitachi, Ingesoll Ранд, Kaeser, Kobelco, LiuTech, Ман, Квинси, Sullair, Вортингтон и другите големи брендови.


детали за производот

Тагови производ

Кога се менува, користете посветен клуч за демонтажа на филтерот за масло. Треба да се подмачкува на нов филтер за масло со некои завртка масло, а потоа завртете го држачот со рака да го печат. Препорачливо е дека на филтерот треба да се заменат по 1500 до 2000 часа. Исто така треба да го замени филтерот кога ќе се смени моторното масло. Кога се применува во непријателска средина, филтерот треба да се скрати во време услуга. Дека тоа се користи подолго од својот живот е забрането. Прекумерната употреба ќе резултира во филтерот за воздух стане запушена, што доведува до нечистотии "влегува во моторот. И моторот ќе биде со тоа сериозно оштетена.

Авторски Дел број AIRPULL Дел број
04819974 АО 096 140/1
04819974 АО 096 140/1
11381974 АО 135 177
04425274 АО 135 302
04425274 АО 135 302
04425274 АО 135 302
04425274 АО 135 302
98262/220 АО 096 212
98262/220 АО 096 212
98262/219 АО 108 260
98262/219 АО 108 260
98262/219 АО 108 260
98262/219 АО 108 260
56457 АО 096 097
57562 АО 096 140
57562 АО 096 140
98262/220 АО 096 212
98262/220 АО 096 212
04425274 АО 135 302

dfaf

поврзани имиња

Заменливи Филтрирање Уред | Филтер за масло Касети за продажба | Хидраулични филтер елементи


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !