Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Дали сте производителот?

Се разбира, ние сме! Исто така, ние сме меѓу првите на производителот компресор филтрација во Кина.

Нашата адреса: No.420, Huiyu патот Jiading округ, Шангај Сити, Кина

Која е гаранцијата за квалитетно извршување на вашиот сепаратори и филтри?

1.Separators: почетна пад на притисок на сепараторот е 0.15bar ~ 0.25bar под обичен работен притисок (0.7Mpa ~ 1.3Mpa). Нафта содржината на компримиран воздух може да се контролира во 3ppm ~ 5ppm. Работен час на спин-од типот на сепаратор е околу 2500h ~ 3000h, гаранција: 2500h. Работен час на сепаратор елемент е околу 4000h ~ 6000h, гаранција: 4000h.

2. воздушни филтри: филтер прецизност е ≤5μm и филтер ефикасност е 99,8%. Работен час на филтерот за воздух е околу 2000h ~ 2500h, гаранција: 2000h.

3. филтри за масло: филтер прецизност е 10μm ~ 15μm. Работен час на нашите филтри за масло е околу 2000h ~ 2500h, гаранција: 2000h.

 

Ако производот не во рамките на нашите гаранција време, ние ќе им понуди замена за слободни веднаш, ако тоа е само нашиот производ проблем по провери.

Што е Минимална количина за нарачка?

Ние немаме никакви ограничување Минималната цел количество (освен за некои OEM делови). Судењето цел е добредојдена. Се разбира, толку повеќе ќе ги нарачате, толку е помала цена ќе биде.

OEM цел да се добие?

OEM цел (печатено со клиентите логото на производот) е достапна на нашата фабрика, ако количината на нарачката за секој дел број е повеќе од 20 парчиња.

Како функционира на филтерот за масло?

Како масло тече низ филтер медиуми, нечистотија честички се заробени и се одржа во рамките на филтер медиуми дозволувајќи им на чиста масло да се продолжи преку филтер. Сите наши филтри за масло има бајпас вентил.

Дали е потребно да се има воздушен филтер за воздух компресор?

Да! Компресори за воздух бараат филтри за воздух за чистење на загадувачи во воздухот пред да биде проголтано во воздух компресор.

Што е сепаратор воздух масло?

масло сепаратор воздух е наменета за поделба на содржината на масло од воздух мешавина, така што чистиот воздух можат да одат во нејзините различни применети област.

Ако било прашање, молам:


WhatsApp Online Chat !