Atlas Copco филтри за масло

Краток опис:

Airpull направи сигурен воздушен филтер, филтер за масло и воздух масло сепаратор за компресори за воздух, како што Almig, Alup, Атлас Copco, CompAir, Fusheng, Гарднер Денвер, Hitachi, Ingesoll Ранд, Kaeser, Kobelco, LiuTech, Ман, Квинси, Sullair, Вортингтон и другите големи брендови.


детали за производот

Тагови производ

Направени од американски HV ултра-фини стаклени влакна или Корејски Ahlstrom чисто дрво каша филтер-хартија, овој Атлас Copco завртка воздух компресор филтер посветен на нафтата е во состојба точно и ефикасно филтрирање на нечистотии. Тоа е високо квалификувани и издржливи во употреба. Нејзините рамки се стркала од автоматска машина завртка тип тркалање овозможува висока ефикасност филтер со висока стапка на проток. Покрај тоа, капа, филтерот се однесува на високо квалификувани цинк обложени челик, што придонесува за 'рѓа доказ перформанси и трајност. Поради целокупното зајакнување и напредна технологија боени, школка филтер карактеристики мазна и светла површина.

Филтер за масло Дел број AIRPULL Дел број
1513 0337 00 АО 076 126
1613 6105 00/90 АО 096 212
1625 7525 00 АО 096 212/3
1614 7273 00/99 АО 108 260
1621 7378 00 АО 135 302/1
1622 3142 00 96 300 08 175
1622 5072 00/80 96 300 08 175
1613 9357 82 96 300 08 175
1622 3652 00 96 300 08 340
1613 9370 83 96 300 08 340
1619 6227 00 АО 096 140
1614 8747 00 АО 096 140
1621 8750 00 АО 135 302
1202 8040 02 1202 8040 92 АО 096 212/4
1202 8040 92 АО 096 212/4
2914 8307 00 96 300 11 118

dfaf

поврзани имиња

Масло за подмачкување Отстранување | Индустриско филтрација производи | Цврст Филтер за честички


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !