Ман Клима сепаратори за масло

Краток опис:

Airpull направи сигурен воздушен филтер, филтер за масло и воздух масло сепаратор за компресори за воздух, како што Almig, Alup, Атлас Copco, CompAir, Fusheng, Гарднер Денвер, Hitachi, Ingesoll Ранд, Kaeser, Kobelco, LiuTech, Ман, Квинси, Sullair, Вортингтон и другите големи брендови.


детали за производот

Тагови производ

Одвојувачот на воздух масло специјализирана за Ман завртка воздух компресор е високо ефикасен и сигурен во перформансите. Во принцип, на работен притисок се движи од 0.7Mpa да 1.0Mpa, додека почетна диференцијален притисок е од 0.15bar да 0.25bar. Покрај тоа, нашиот производ им овозможува на содржината на масло компримиран воздух да се контролира во рок од 3 до 6ppm. И нафта големината на магла честички е контролиран подолу 0.1μm.

Во моментов, производот се продава во странство. Имаме агенти во Тајланд и Пакистан. Гледај напред кон искрена соработка со вас.

нашите предности

1. Нашата компанија има фабрика за покривање на 15.000 квадратни метри. Во Шангај, ние се постави на странски трговски оддел.

2. Во фабриката, постојат четири високо-ефикасни производни линии.

3. непоколебливи домашните логистички услуги гарантира дневниот мазна испорака.

4. Нашата компанија е одобрен од страна на најновите ISO9001: 2008 спецификација контрола на квалитетот.

5. Имаме четири професионални техничари ангажирани во истражување, развој на производот.

Авторски Дел број APL Дел број
4930153131 96 600 13 200
4930153101 96 600 17 230
4930253131 96 600 17 305
4930353121 96 600 30 305
4930353111 96 600 27 400
4930453101 96 600 30 400
4930553111 96 600 30 500
4930553101 96 600 30 600
4930653102 96 600 30 700
4930653181 96 600 35 550
4900253113 96 622 11 340
4900051321 96 600 27 462
4900051181 96 600 30 610
4900051221 96 600 30 670
4900051481 96 600 30 830
4900051541 96 600 30 101
4900051581 96 600 47 920
4940153102 96 600 12 065
4930055171 96 600 11 100
4930053222 96 600 10 150
4930153401 96 600 13 160
4930153141 96 600 13 175
4930155151 96 600 13 202
4930153532 96 600 17 160
4930155361 96 600 11 250
4940353121 96 600 17 180
4940453111 96 600 22 160
4930153151 96 600 22 160
4900252211 96 601 22 430
4930255491 / SB257 96 600 27 248
4941253111 / SB715 96 600 27 350
LB719 / 2 AA 076 126
LB950 / 2 АА 096 177
LB962 / 2 АА 096 212
LB11102 / 2 АА 108 260
LB1374 / 2 АА 135 177
LB13145 / 3 АА 135 302

АФА

поврзани имиња

Хидраулично масло Сепаратор за вода | Има одвојување резервоар | Компресор Сепаратор за вода


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !